Tyberiusz Amon

Lord Protektor Serafinów, Bohater Faerunu, Namiestnik Silvermoon

Description:

Postawny, budzący respekt mężczyzna o suerowej urodzie. Uchodzi za bezpośredniego, chwilami ocierającego się o szorstkość i nieuprzejmość. Zdecydowany w swoich poglądach i opiniach, nie bojących się ich artykułować czy to przed mieszczanami czy królami. Oddany sprawie całym sobą i żyjący w zgodzie ze swoimi ideałami.

Bio:

Lord Protektor Amon to artystokrata pochodzący ze znamienitego rodu szlacheckiego z Silvermoon, to właśnie jego świętej pamięci król Silverhand wyznaczył na swojego następce po śmierci. Mało kto wiedział, że rodzina Amon ma korzenie zakarumskie a sam przyszły lord protektor jest jednym z czołówych przywódców Serafinów. Dzięki swojej niezłomności zdołał przekonać władców zachodu co do intencji swoich jak i Upadłego Króla, towrząc tym samym Wielką Krucjatę wymierzoną w nieumarłych na Północy.
Po pokonaniu Upadłego Króla, nie skończył swej walki z nieumarłymi starając zmniejszyć ich nieustające zagrożenie. Zmarł w podeszłym wieku, marząc, że pewnego dnia jego bracia zasiądą w Żelaznym Zamku Silvermoon.

Tyberiusz Amon

Powstanie Pradawnych Paler