Gathis Grot zwany Gathisem z Tethyru.

Description:

Gathis jest dobrze zbudowanym wysokim mężczyzną. Ma kruczoczarne włosy i zarost, oraz mocno niebieskie oczy. Wygląda na mężczyznę o Zakharskich rysach mającego mniej więcej 35 lat.

Bio:

Gathis jest postacią zagadkową. Sam nie pamięta wiele ze swojej przeszłości oprócz tego, iż jest Zakharczykiem i w przeszłości zdecydował się na wypicie potężnego eliksiru vitalis, który wymazał jego wspomnienia. Swoją nową tożsamość i filozofię, wraz z niewielką sławą zbudował podczas buntu i zamieszek panujących w stolicy Tethyru, Daromar gdzie wybuchła tajemnicza zaraza. Właśnie tam, wraz ze swymi przypadkowymi towarzyszami, pomógł Tethyrczyką zwalczyć zarazę i zakończyć walki w stolicy. W podzięce za zyskał honorowy tytuł Rycerza Tethyru.

Gathis kieruje się swoją filozofią życia, która przez wielu mylnie odbierana jest jako wiara jaką wyznawali Paladyni Światła z Północy. Sam Gathis stał się Paladynem, jednak nie jest wyznawcą żadnego boga. Sprawia wrażenie człeka dobrodusznego, acz czasami surowego w obyciu.

Gathis Grot zwany Gathisem z Tethyru.

Powstanie Pradawnych Gathis