Asar Jamsheed

Kapral-Zwiadowca w służbie u Serafinów

Description:

Jest sprawnym magiem, i choć może nie jest najbystrzejszy, to nie sposób odmówić mu chytrości. Jest zwinny i szybki, w kilku ruchach, pod osłoną niewidzialności znajduje się za plecami nic nie spodziewających się ofiar i rozrywa je swoimi dwoma krótkimi ostrzami. Asar jest sarkastyczny i oschły dla nieznajomych, ale gdy kogoś polubi jest niezwykle ciepły, lojalny i pomocny. Ma zaledwie 26 lat i około 170 centrymetrów wzrostu.

Bio:

Asar Jamsheed urodził się w Chondath w podupadłej rodzinie szlacheckiej z dawnego Mulhorandu. Walczył z komunistami o niepodległość Mulhorandu, zawiódł się jednak na polityce nowo utworzonego państwa i pełen nienawiści zarówno do Wschodniowców jak i nowych elit Mulhorandu ruszył szukać lepszych czasów na zachodzie Faerunu. Rodzina Asara, która pozostała w Imperium, szybko spotkała się z represjami ze strony władz.
Asar często wynajmował swoje usługi.
W czasie swojego pobytu w Mulhorandzie Asar został wplątany w niezwykle niebezpieczną grę, wynajęty jako ochroniarz dwórki Boga-Imperatora, zawiódł. Służka została zamordowano z zimną krwią w swojej posiadłości, zaś Asar ledwie żywy leżał koło jej ciała. Dwórka została zamordowana na zlecenie małżonki Imperatora, jednak to Asar stał się kozłem ofiarnym. Skazany w sądzie kapturowym błyskawicznie trafiłby na szafot, gdyby nie interwencja Lorda Dowódcy Entariego, jednego z oficerów Serafinów, który przybył do Mulhorandu wspomóc tutejszych kapłanów z rozwijającym się problemem zgnilizny mumijnej. Odrzucając zapłatę, Lord Entarii zażądał oddanie chłopaka w ręce Serafinów.
Talenty Asara bardzo szybko okazały się niezwykle użyteczne na Północy, choć jego charakter nie ułatwiał mu łatwego wspięcia się po drabinie hierarchii Serafinów, to zyskał sobie wielu sojuszników pośród członków byłych oddziałów, w których służył jako zwiadowca czy tzw. zimowy assasyn czyli specjalista w eliminowaniu nekromantów.

Asar Jamsheed

Powstanie Pradawnych tomasz_grzybek_9